Bauma 2016

Bauma 2016

Černý jeřáb – Liebherr LTM 1450-8.1

Na výstavě Bauma o něm mluvili všichni návštěvníci.
Přitahoval pozornost nejen díky nátěru. Na výstavě Bauma v Mnichově měl  jeřáb LTM 1450-8.1  světovou premiéru .
Stál jako poutač ve středu mobilních jeřábů Liebherr, pozitivní reakce zákazníků předčily veškerá očekávání.

Vysoká účinnost, jednoduchá obsluha, dlouhý a silný teleskopický výložník – to byly hlavní směry požadavků trhu, podle kterých byl nový 8-nápravový mobilní jeřáb Liebherr navržen.
Nový jeřáb je charakteristický svým 85 m dlouhým výkonným teleskopickým výložníkem. V mnoha směrech je nový LTM 1450-8.1 dokonce lepší nežli jeřáby kategorie 500 tun.
Nový jeřáb přesvědčil svými vlastnostmi v ekonomické a přepravní logistice. Jeřáb má zatížení na nápravu 12 tun s kompletním teleskopickým výložníkem, všemi podpěrami, klakami a vrátkem. Zatížení náprav je optimalizováno pro celosvětové využití.

Konstruktéři firmy Liebherr věnovali hlavní pozornost jednoduchosti a rychlosti instalace, ekonomice provozu jeřábu. Nový 450 tunový jeřáb má inovativní koncept jednoho motoru Liebherr, který mechanicky z podvozku pohání vrchní motor. V provozu ECOMODE má jeřáb výbornou spotřebu paliva.

Dalším rysem je obrovská flexibilita jeřábu LTM 1450-8.1, byly zde poprvé kombinovány systémy varobilního podepření VarioBase a VaroBallast. Tato kombinace byla  poprvé realizována na novém  8-nápravovém jeřábu LTM 1450-8.1, kde díky otočnému hydraulickému mechanismu může jeřáb měnit plynule vzdálenost protizávaží mezi 5 až 8 metry od středu otoče.

ltm-1450

Mobilní jeřáb je absolutní jednička v kategorii jeřábů o nosnosti 500 tun.