Mobilní jeřáby, autojeřáby, stavební stroje, plošiny - prodej, servis, bazar, půjčovna

ltm-1060-3-1

LTM 1060-3.1

Tří nápravový mobilní teleskopický jeřáb LTM 1060-3.1 . LTM 1060-3,1 disponuje obzvlášť vysokou nosností a dlouhým teleskopickým výložníkem 48metrů tedy tím nejdelším ve výrobním programu tří nápravových jeřábů. Tento 60-ti tunový jeřáb splňuje široká technická měřítka. Špičková technologie odpružení a kompaktní rozměry poskytuje ekonomické a bezpečné použití.


 • 60 t
 • 80 km/h
 • 10,3 – 48 m
 • 9,5 – 16 m

 • Max. nosnost : 60 t / 2,1 m radius
  Teleskop : 10,3 – 48 m
  Příhradová špička : 9,5 – 16 m
  Pohon : 6 x 6 x 6
  Pojezdový / jeřábový motor : Dieslový Liebherr motor ,přeplňovaný 6-ti válec o výkonu 270 kW
  Hmotnost jeřábu : 36 t
  Protiváha : 12,8 t

  Technický popis stroje

  (zde) ve formátu *.pdf

  Přetěžovací tabulky

  (zde) ve formátu *.pdf

  Maximální rychlost :80 km/hod
  Stoupavost : 60 %

  V případě jakéhokoli dotazu na tento produkt včetně aktuální ceny napište nám email na adresu prodej@klimex.cz

  Promyšlený koncept závaží

  Při celkové hmotnosti 36 t a nápravovém zatížení 12 t je zahrnuto závaží 5,5 t, 16kové pneumatiky, vířivá brzda, pohon 6 x 6 a rovněž kladnice s hákem. Pro realizaci nejrůznějších jízdních situací zvláště při nápravovém zatížení 12 t, bylo při konstrukci dbáno na zvláště promyšlené rozložení desek závaží. Podle výbavy jeřábu a požadované nakládky může dodávané závaží činit 3,7 t, 4,3 t, 4,9 t nebo 5,5 t.

  Pro zvýšení nosnosti je k dispozici přídavné závaží 7,3 t, takže nový 60tunový jeřáb lze používat s maximálním závažím 12,8 t. Zajímavé pro země bez omezení nápravového zatížení 12 t: Jeřáb LTM 1060-3.1 pojíždí s maximálním závažím při cca 15 t na nápravu.

  Nejmodernější technika pojezdového ústrojí

  Díky svým kompaktním rozměrům umí nový třínápravový jeřáb manévrovat i na nejstísněnějších staveništích. Podvozek dlouhý 9,44 m je i s pneumatikami 445/95 R 25 (16.00 R 25) široký pouze 2,55 m. Poloměr otáčení měřený přes kabinu řidiče činí pouze 7,58 m a poloměr závaží zůstává v rámci 3,54 m. Se snadno vysunovatelnými vysouvacími podpěrami je dosaženo šířky podepření 6,3 m. Při stísněných podmínkách však lze pracovat i se zmenšenou šířkou podepření 4,5 m nebo 2,3 m. Stisknutím tlačítka se jeřáb při procesu podpírání plně automaticky nivelizuje.

  Poprvé u mobilních jeřábů společností Liebherr zavedené tlakovzdušné kotoučové brzdy zajišťují i u nového 60tunového jeřábu vyšší bezpečnost a hospodárnost. V porovnání s konvenčními bubnovými brzdami poskytují výrazně vyšší brzdný účinek, který zůstává zcela zachován i při vysokých teplotách brzd. Přínosem pro hospodárnost je navíc podstatně vyšší životnost. Další přednost kotoučových brzd spočívá v rychlejší a snadnější výměně brzdových obložení, která jsou opatřena ukazateli opotřebení.

  U jeřábu LTM 1060-3.1 je použito i mnohokrát osvědčené aktivní, na rychlosti závislé řízení zadní nápravy od společnosti Liebherr. Tím se výrazně snižuje opotřebení pneumatik. Řidič má k dispozici pět různých programů řízení, které může pohodlně volit pro různé jízdní situace.

  Šestiválcový řadový motor Liebherr v podvozku podává výkon 270 kW / 367 PS a dosahuje maximálního točivého momentu 1700 Nm. Síla je přenášena prostřednictvím 12stupňové převodovky ZF-AS-TRONIC na nápravy jeřábu. Dvoustupňový rozdělovač umožňuje v provozu minimální plíživé rychlosti. Systémem ABV (automatické bránění blokování) je výrazně zlepšena jízdní bezpečnost.

  Dlouhý teleskopický výložník

  Šestidílný teleskopický výložník dlouhý 48 m nového jeřábu LTM 1060-3.1 je pohodlně vysunován a zasunován rychlotaktním teleskopickým systémem TELEMATIK. S 9,5 m až 16 m dlouhou sklopnou špicí dosahuje nový 60tunový jeřáb výšek zdvihu až 63 m a vyložení až 48 m. Sklopná špice se montuje ve sklonu 0°, 20° nebo 40°. Pro práce v dvouhákovém provozu je k dispozici druhé zdvihací ústrojí a montážní špice 2,5 m a rovněž stožárová špička.

  Komfort řízení s Load Sensing a LICCON2

  V hydraulickém systému zajišťuje elektrické řízení „Load-Sensing“ citlivé pracovní pohyby. Lze provádět současně až čtyři pohyby. Dle toho, co se zvedá a dle požadavku jeřábníka lze otočné řízení pohodlně přepnout z „otevřeno“ na „hydraulicky upnuto“.

  V jeřábu LTM 1060-3.1 se používá řízení jeřábu Liebherr LICCON2. Díky své moderní a perspektivní architektuře řízení umožňuje přizpůsobení stále rostoucím požadavkům trhu. Pro přípravné funkce je k dispozici mobilní multifunkční obslužná a zobrazovací jednotka BTT – Bluetooth Terminal. S ní lze jeřáb pohodlně a bezpečně podepřít. Jeřábník má také možnost zavěsit a vyvěsit kladnici s hákem za nárazník jeřábu s vizuálním kontaktem tak, že jsou vrátek a kyvný válec teleskopického výložníku ovládány dálkově.

  Řízení mobilního jeřábu Liebherr LICCON2 nabízí navíc možnost snadného a nákladově příznivého rozšíření na kompletní rádiové dálkové ovládání jeřábu. Kromě příslušného softwaru v jeřábu je potřebná pouze konzole s dvěma kontroléry, do které se zapojí stávající BTT. Velkou předností pro provozovatele jeřábu je, že lze konzolu použít i pro jiné jeřáby s řízením LICCON2, které jsou naprogramovány pro dálkové ovládání.

  • Doba dodání: 1-8 týdnů
  • Záruční lhůta: 12 měsíců

  Rozměry

  LTM 1060-3.1

  Tabulka zatížitelnosti

  LTM 1060-3.1

  pretizeni_spicka_LTM1060

  Fotogalerie